Tu jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Belki dwuteowe

Jeśli budujesz dom pasywny / dom szkieletowy i szukasz ekologicznego rozwiązania swojego projektu to dobrze trafiłeś.

Firma Modern Bud Int. Group od 30 lat zajmuje się budownictwem energooszczędnym. Jako dystrybutor Steico i skład fabryczny Steico proponujemy Państwu najbardziej optymalne rozwiązania do budowy domu szkieletowego.

Dlaczego technologia Steico jest odpowiednim wyborem?

Dach Steico – kompleksowe rozwiązanie konstrukcji dachowej, spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi, normy w budownictwie. Potwierdzeniem tego jest certyfikat Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt. Jego podstawowy materiał konstrukcyjny – belki dwuteowe produkowane z suchego świerkowego drewna skandynawskiego, dostępne w wielu przekrojach, oraz wydajny energetycznie system termoizolacyjny Steico - powoduje, że sprawne i szybkie wykonanie konstrukcji dachu domu pasywnego jest możliwe do osiągnięcia.

Standardowe krokwie dachowe stosowane w Polsce są o zbyt niskim przekroju drewna aby stworzyć między nimi przestrzeń do termoizolacji, spełniającą wymogi standardu domu pasywnego. Belki Steico mają przekrój nawet do 500mm wysokości.

Belka dwuteowa co to jest?

Belka Dwuteowa Steico jest to materiał konstrukcyjny zrobiony z dwóch osobnych pasów drewna klejonego LVL R oraz wypełnienia (środnika) między nimi w postaci płyty pilśniowej.

Montaż termoizolacji dachowej polega na ułożeniu warstwy izolacji cieplnej między krokwiami. Korzyścią takiego rozwiązania w porównaniu ze standardowymi krokwiami jest redukcja liniowych mostków termicznych czyli miejsc, przez które ucieka ciepło, a co za tym idzie o 40% zmniejszone przenikanie ciepła przez przekrój belek. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędza się na kosztach ogrzewania domu.

Belki dwuteowe Steico są zdecydowanie lżejszym materiałem niż standardowe belki a co za tym idzie, cena transportu i obróbki Steico jest niższa.

Dach STEICO to całoroczny komfort termiczny i akustyczny. Zimą utrzymuje ciepło w domu, latem chroni przed żarem słońca.

POLSKIE materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych STEICO to najbardziej godne zaufania materiały budowlane dostępne na europejskim rynku.

close Koszyk zakupowy

Zarejestruj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się Lub Resetuj hasło