hurtownia internetowa ekombig

Skip to Main Content »

Search Site

Category Navigation:

SILKA E

SILKA E

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

SILKA E

Krótki opis

Silka E to pierwszy system z bezpiecznymi kanałami elektrycznymi. Bloczki tej serii mają rozmieszczone modularnie co 16,7 cm wewnętrzne kanały, umożliwiające prowadzenie wiązki instalacji w pionach bez konieczności bruzdowania ścian.Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne blokoów Silka E pozwolą zaoszczędzić czas murarzom. Ergonomiczne pochwyty ułatwiają przenoszenie i układanie elementów w warstwie,odwracalny pióro-wpust eliminuje pomyłki w murowaniu, połówki bloków ułatwiają wykończenie warstwy bez konieczności docinania materiału.

Informacje dodatkowe

Producent Xella

W magazynie

Nazwa produktu Cena Ilość
100 030 510 YTONG SILKA E24 klasy 20
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
100 030 410 YTONG SILKA E18 klasy 20
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
100 030 310 YTONG SILKA E15 klasy 20
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
100 020 510 YTONG SILKA E24 klasy 15
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
100 020 410 YTONG SILKA E18 klasy 15
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
100 020 310 YTONG SILKA E15 klasy 15
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
100 020 210 YTONG SILKA E8 KLASY 15 / dł. 333 mm / wys. 199 mm / szer. 120 mm. / na pal. szt. 90 /
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
100 020 110 YTONG SILKA E8 KLASY 15 / dł. 333 mm / wys. 199 mm / szer. 80 mm. / na pal. szt. 135 /
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
820210055 YTONG-SILKA / Zaprawa murarska do cienkich spoin / zimowa - sprzedawana w okresie zimowym / worek 25 kg /
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
820200055 YTONG-SILKA / Zaprawa murarska do cienkich spoin / worek 25 kg /
Cena po uzgodnieniu z handlowcem
Add Items to Cart

Opis produktu

Silka E to pierwszy system z bezpiecznymi kanałami elektrycznymi. Bloczki tej serii mają rozmieszczone modularnie co 16,7 cm wewnętrzne kanały, umożliwiające prowadzenie wiązki instalacji w pionach bez konieczności bruzdowania ścian. Przebieg kanałów jest łatwy do ustalenia dzięki specjalnym znacznikom zamarkowanym (prosta linia) na powierzchni bloków. Oznacza to koniec kłopotliwego i pracochłonnego bruzdowania. Teraz w całym pionie wystarczy jedynie nawiercić otwór na gniazdo wtykowe. Instalacja jest bezpieczna, gdyż wiązki przewodów umieszczane są w otworach o średnicy 4 cm, w niezwykle odpornym materiale, jakim jest Silka. W razie konieczności wymiany instalacji, jej przebieg można ustalić bez większych problemów. Wiercenie otworów w ścianie jest zatem również całkowicie bezpieczne. Całą ścianę można wykończyć tynkiem cienkowarstwowym do 5mm                                                                                   

.
Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne bloków Silka E pozwolą zaoszczędzić czas murarzom. Ergonomiczne pochwyty ułatwiają przenoszenie i układanie elementów w warstwie, odwracalny pióro-wpust eliminuje pomyłki w murowaniu, połówki bloków ułatwiają wykończenie warstwy bez konieczności docinania materiału, zaś bloki wyrównawcze pozwalają na elastyczne kształtowanie wysokość kondygnacji. Ciężar bloków Silka E jest zgodny z normami Unii Europejskiej.

Budując w systemie Silka E można skorzystać z profesjonalnego doradztwa technicznego. Specjaliści firmy Xella Polska oszacują potrzebną ilość materiału, wykonają obliczenia konstrukcyjne, skalkulują przewodność cieplną i dobiorą właściwą izolację. Podpowiedzą w jaki sposób wykończyć elewację, a także zorganizują transport oraz rozładunek materiału na placu budowy.

System Silka E jest dostępny w ponad 300 punktach sprzedaży na terenie całego kraju.
Wszystkie wyroby mają aktualne certyfikaty i atesty oraz spełniają wymagania PN.

E - jak elektryczne bezpieczeństwo.

Pierwszy system z bezpiecznymi kanałami elektrycznymi. Ochrona instalacji przed uszkodzeniem. Koniec z kłopotliwym i pracochłonnym bruzdowaniem.

Pierwszy system z bezpiecznymi kanałami elektrycznymi.
Tylko Silka E posiada rozmieszczone modularnie co 16,7 cm wewnętrzne kanały elektryczne, umożliwiające instalatorom prowadzenie wiązki instalacji w pionach bez konieczności bruzdowania ściany. Przebieg kanałów jest łatwy do ustalenia dzięki specjalnym znacznikom zamarkowanym prostą linią na powierzchni bloczków. Pozostaje tylko "zgrać" linie z sobą i nawiercić otwór w miejscu gniazda wtykowego...

Ochrona instalacji przed uszkodzeniem
Instalacja jest całkowicie bezpieczna, gdyż wiązki przewodów umieszczane są w otworach o średnicy 4 cm w niezwykle odpornym materiale, jakim jest Silka E (wytrzymałość do 30 MPa). Przebieg instalacji jest łatwy do ustalenia w razie konieczności wymiany. Wiercenie otworów w ścianie jest zatem również całkowicie bezpieczne.

Koniec z kłopotliwym i pracochłonnym bruzdowaniem
W przeszłości instalatorzy narzekali na trudności z wykonaniem w ścianach bruzd pod instalacje elektryczne. Czynności te wymagały często użycia drogich narzędzi (specjalne bruzdownice z diamentowymi ostrzami) i były pracochłonne. Taka ściana wymagała zastosowania tynku o odpowiedniej grubości. Teraz w całym pionie wystarczy nawiercić otwór na gniazdo wtykowe. Całą ścianę natomiast można wykończyć tynkiem cienkowarstwowym o grubości 5 mm, wykorzystując znakomite parametry Silki w zakresie dokładności wymiarowej (+/- 1 mm).
E - jak ergonomia.

Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne (poręczne pochwyty, odwracalny system pióro-wpust) bloków Silka E pozwolą zaoszczędzić czas murarzom.

Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne bloków Silka E pozwolą zaoszczędzić czas murarzom:
- poręczne pochwyty ułatwiają przenoszenie i układanie bloczków w warstwie. Pochwyty są tak rozmieszczone (naprzemiennie - jeden u góry, drugi z dołu), aby umożliwić szybkie i łatwe umieszczenie bloczka w warstwie. Środek ciężkości bloczka znajduje się zawsze pośrodku odległości między jednym a drugim pochwytem. Bloczek nie "przeważa" w żadną stronę, a murarz mniej się męczy. Kieszeń pochwytu jest tak umieszczona, aby w momencie dostawiania do sąsiedniego bloczka w warstwie palce murarza były zabezpieczone przed uderzeniem.
- odwracalny pióro-wpust eliminuje możliwość pomyłki w murowaniu. System piór i wpustów został tak pomyślany, aby uniemożliwić przypadkowe, nieprawidłowe połączenie. Z jakiejkolwiek strony by nie chwycić bloczka, zawsze pióro ułoży się naprzeciw odpowiedniego wpustu.
- ciężar bloczków zgodny z normami Unii Europejskiej. Dzięki bogatej rzeźbie drążeń najcięższy bloczek waży zaledwie 23,5 kg - znacznie poniżej dopuszczalnej w Unii Europejskiej normy dla elementu przeznaczonego do ręcznej operacji (25 kg).

E - jak ekonomia.

Silka E tworzy prosty, logiczny i kompletny system umożliwiający szybkie i oszczędne wznoszenie każdego typu obiektu.

W skład systemu Silka E wchodzą:
- bloki konstrukcyjne drążone o grubościach: 8, 12, 15, 18 i 24 cm,
- bloki konstrukcyjne pełne o grubościach: 18 i 24 cm,
- bloki akustyczne SILKA E18A,
- połówki bloków konstrukcyjnych,
- bloki wyrównawcze,
- kształtki nadprożowe,
- bloki wentylacyjne.

Bloki konstrukcyjne drążone systemu mają modularne wymiary: 33,3 cm (długość) x 20 cm (wysokość) x (grubość bloczka), dzięki czemu można łatwo połączyć ze sobą różne rodzaje ścian. Szeroki asortyment grubości: 8, 12, 15, 18 i 24 cm pozwala na wymurowanie każdego rodzaju ściany. Moduł wysokości 20 cm ułatwia projektowanie i wykonawstwo kondygnacji o dowolnej wysokości, bez kłopotliwych uzupełnień. Wszystkie bloki mają modularnie rozmieszczone (co 16,7 cm) wewnętrzne kanały na instalacje elektryczne, zamarkowane na licu bloczka pionowym znacznikiem. Rozwiązanie to eliminuje całkowicie bruzdowanie pionów pod instalacje i radykalnie redukuje czas pracy instalatorów. Bogata rzeźba piór i wpustów umożliwia bardzo dokładne łączenie bloczków w warstwie i znacznie redukuje koszty murowania: brak spoiny pionowej i cienka, do 2 mm, warstwa zaprawy klejowej.
Dokładność wymiarowa poniżej 1 mm pozwala na duże oszczędności w kosztach wykończenia ściany (tynk do 5 mm grubości). Ergonomiczne rozwiązanie pochwytów i otworów montażowych w połączeniu z użyciem odpowiednich narzędzi Silka ułatwia pracę murarzowi i skraca czas inwestycji.

Bloki pełne o modularnych wymiarach identycznych jak bloki drążone umożliwiają zastosowanie jednorodnego materiału poniżej poziomu gruntu - na ściany piwniczne i fundamentowe.

Bloki akustyczne SILKA E18A w połączeniu z YTONG MULTIPOR jest to jedynym dostępnym na polskim rynku system budowlany spełniający najnowsze wymogi izolacyjności akustycznej i termicznej dla ścian oddzielających mieszkania od ciągów komunikacyjnych, gwarantujący mieszkańcom budynków wielorodzinnych nie tylko ciche, ale również ciepłe i ekonomiczne lokum.

Połówki bloków rozwiązują kłopotliwy na każdej budowie problem docięć. Umożliwiają wykończenie warstwy lub odcinka ściany bez konieczności docinania twardego materiału. Oszczędzają zatem czas murowania.

Uzupełnieniem systemu są:
- kształtki nadprożowe służące do konstrukcji nadproży,
- bloki wentylacyjne znajdujące zastosowanie do murowania kanałów wentylacyjnych samonośnych, bez konieczności ich obmurowywania,
- bloki wyrównawcze umożliwiające konstruowanie dowolnej wysokości kondygnacji bez konieczności docinania materiału na budowie.

Wszystkie elementy uzupełniające zostały tak pomyślane, aby maksymalnie usprawnić i przyspieszyć prace murarskie, a tym samym ograniczyć czas murowania.

Prosty, logiczny i kompletny system budowlany.

Ściany zewnętrzne
Silka E24 dzięki wysokiej wytrzymałości na ściskanie (do 30 MPa) pozwala na budowanie budynków aż do 12 kondygnacji. Silka E18 i E15 - można z nich wznosić ściany nośne budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych do 4 kondygnacji.

Ściany pomiędzy mieszkaniami
Silka E24 - dzięki wysokiej gęstości właściwej spełnia normę akustyczną dotyczącą ścian rozgraniczających lokale mieszkalne w budynkach wielorodzinnych
(RA1' ≥ 50 dB).
Silka E18A - akustyczny blok wapienno-piaskowy SILKA E18A

Ściany działowe
Silka E12 i E8 - dzięki wysokiej wytrzymałości można znacznie "odchudzić" ściany i uzyskać dodatkowa powierzchnię użytkową; dzięki wysokiej gęstości właściwej podnosi się komfort akustyczny pomieszczeń: ściana z Silki E8 zapewnia izolacyjność akustyczną
≥ 46 dB
.

Ściany piwniczne i fundamentowe
Bloki pełne Silka E24S i E18S o modularnych wymiarach identycznych jak bloki drążone E24 i E18 umożliwiają zastosowanie jednorodnego materiału również poniżej poziomu gruntu - na ściany piwniczne i fundamentowe.

Połówki bloków
Silka 1/2E15, 1/2E18 i 1/2E24 rozwiązują pojawiający się na każdej budowie problem związany z docinaniem bloków. Umożliwiają wykończenie warstwy lub odcinka ściany bez konieczności przycinania materiału. Skracają zatem czas murowania.

Bloki wyrównawcze
Silka EQ10/15, EQ10/18 i EQ10/24 umożliwiają konstruowanie kondygnacji o dowolnej wysokości w module 10 cm; bez konieczności docinania materiału na budowie.

Bloki wentylacyjne
Z Silki EW muruje się kanały wentylacyjne samonośne, bez konieczności obmurowywania. Zastosowanie bloków wentylacyjnych oszczędza powierzchnię użytkową w pomieszczeniach.

Tagi produktów

Dodaj swoje tagi:
Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.
 

Mój koszyk

Nie masz produktów w koszyku.

Szybki kontakt

ekombig@ekombig.pl

Marek (hydroizolacje)

85 651 8528
marek@ekombig.pl
My status Skype

Łukasz (materiały Steico)

85 651 8528
lukasz@ekombig.pl
My status Skype

Piotr (Ekologiczne ogrzewanie podłogowe Eco Thermo Floor)

502 695 768
etf@mbig.pl

Krzysztof

85 651 8579
My status Skype

Modern Bud Int. Group
ul. Elewatorska 13/22
15-620 Białystok

więcej informacji

Modern Bud Int Group Białystok